MANİSA YAKINLARINDA İŞÇİ TAŞIYAN KAMYONETTEKİ 15 İŞÇİ ÖLDÜ.
Yoksulluğun sebebi ve suçlusu hükumet edenlerdir! Bu acı olay sonrası yorumumuzu Editör köşemizden takip edebilirsiniz!
KÜRDİSTAN ÜNİVERSİTESİ'Nİ DE KURUYORLAR.
Kürdistan Üniversitesinin kuruluşu için düğmeye basıldı ve Kürdistan Üniversitesi için başvuru yapıldı.
"NEVVAL SEVİNDİ" SİYASET GÜNDEMİ YAZAR KADROMUZDA...
Usta yazar ve gazeteci Nevval Sevindi; yazı düşünce ve yorumlarıyla yazar kadromuzda. Hoş geldiniz....
AKP 11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL'E CEPHE ALDI
11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP tarafından adeta hedef tahtasına oturtuldu.
9. CUMHURBAŞKANI SÜLEYMAN DEMİREL VEFAT ETTİ.
“Dünün güneşi ile bugün çamaşır yıkanmaz” ve diğer nice söylemleriyle siyaset tarihine unutulmaz bir kaşe vurmuştu.
ARSIZLIĞA YÜZSÜZLÜĞE DESTEĞİN FOTOĞRAFI
17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk iddialarının baş aktörüydü. Önce el konulan paralarını, şimdide ödülünü aldı.
MİLLİ EĞİTİM BAKANI DA TEHDİT KERVANINA KATILDI
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, velilere de dershanelerle ilgili şu uyarıda bulundu; "Kapatırım!"
SEÇİM SONUÇLARI BUNALIMINI AŞTI, COŞMAYA DEVAM EDİYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anayasa neyi emrediyorsa ben de Cumhurbaşkanı olarak bugüne kadar o çerçevede hareket ettim. Anayasa dışına asla çıkmadım" dedi.
ERDOĞAN'IN AKSARAYI BOŞALTILACAKTIR
Kurulması muhtemel olan CHP hükumetinin ilk icraatı aksarayı ODTÜ'ne vermek olacaktır. (BİHA) Bilgi İnternet Haberl Ajansı
AKP HÜKUMETİ İSTİFA ETTİ
Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP hükumetinin istifasını Erdoğan'a sundu. İstifa kabul edildi.
MİLLET AKP'YE İTİBAR DERSİ VERDİ
"Dediğim Dedik, Çaldığım Düdük" "Ali Kıran Baş Kesen" "Onlar konuşur Ak parti yapar" Hükumetine millet dersini verdi.
SİYASET GÜNDEMİ
SEÇİM YASAKLARI ÖNCESİ 06.06.2015 TARİHİ saat 17.00 itibarıyla tahmini seçim sonuçları anketi. ANKET; Prof.Dr.Öner Samanlı SİYASET AKADEMİSİ tarafından hazırlanmıştır.
SİYASET GÜNDEMİ

Hakkımızda
TAYYİP ERDOĞAN HER AN ULUSLARARASI CEZA MAHKEMESİ’NDE YARGILANABİLİR!

Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığı sürecinde bir zamanlar kuzu sarması olduğu Beşer Esad’a ve ülkesi Suriye’ye karşı hasma ne söylemleri, yanı sıra Suriye’deki iç savaşta rejime karşı savaşanlara destek vermesinden dolayı Tayyip Erdoğan’ın Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına sayılı günler kaldı.

Suriye Dışişleri Bakanlığı’nın Birleşmiş Milletler’e (BM) Türkiye’nin ‘teröre destek verdiği’ iddiasıyla soruşturma açmasını talep etmesinin ardından, Başbakan Erdoğan hakkında yeni bir dava daha açıldı.

Bilgi İnternet Haber Ajansı (BİHA) kaynaklı haberde;

Suriye'de muhalif Ulusal Koordinasyon Komitesi'nin yurtdışındaki Genel Koordinatörü Heysem El Menna Başbakan Erdoğan’ın, Suriye devlet rejimine karşı muhaliflere silah, cephane ve sağlık desteği vererek ülkedeki iç savaşı körüklediğini ve Türkiye’yi de yıllardır kardeş ülke olan Suriye’ye karşı düşmanlaştırarak,  ‘teröre destek verdiği’ iddiasıyla Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne dava açtı.

ABD'nin Şikago Eyaleti'nde Suriyeli gurbetçiler ile bir araya gelen El Menna, "Erdoğan'ı Suriye'ye terörist sokmakla itham ediyorum. Elimde yeterli bilgi ve belgelerim mevcuttur" diye konuştu. Uzun yıllardır Batı'da Suriye'deki öncü muhaliflerden kabul edilen Menna'nın bu şikâyeti uluslararası düzlemde AKP iktidarını önemli ölçüde sıkıntıya yol açacak olduğu kesin.

Bilgi İnternet Haber Ajansı (BİHA), haberinde; Erdoğan’ın, Suriye'deki silahlı terör gruplarına destek veriyor diyerek, Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne dava açan, El Menna, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: "Biz siyasi çözüm istemeyen kesimlerle kavga halindeyiz. Amacımız, Suriye'de silahlı terör gruplarına destek veren bölgesel devletlerin meşruiyetlerini sorgulamaktır.

BM Güvenlik Konseyi daimi üyelerinden beklentimiz, Suriye'deki silahlı terör gruplarının yok edilmesi için bizim siyasi projemize destek vermelerini sağlamaktır.

Geçmiş yıllarda, El Nusra cephesinin uluslararası terör listesine alınması için çok büyük uğraşılar veren bendim. Seçimlerden önce (2011 Haziran) Erdoğan, Suriye konusunda sadece Suriye muhalefetinin yanında duruyordu. Hükümetini kurduktan sonra terör gruplarına aleni destek vermeye başladı. Bundan dolayı Türkiye'yi hiç ziyaret etmedim. Erdoğan ülkesini çıkmaz bir bataklığa sürüklüyor.”

Avrupa Birliği misali bir bölgesel birlik yerine Erdoğan hükümeti bölgemiz için tahripkâr ve yayılmacı yeni Osmanlı zihniyeti taşımaktadır."

Başvurunun zamanlaması ise oldukça dikkat çekicidir.

Çünkü Suriye'nin, AKP iktidarını "teröre destek veren ülke" olarak BM'ye şikâyet etmesinin ardından Tayyip Erdoğan hakkında uluslararası düzlemde ikinci başvuru özelliğini taşıyor olması.

Siyaset Bilimi Uzmanı ve Gazeteci, Prof. Dr. Öner Samanlı, bu konudaki bir makalesinde;

“Suriye'de hem birbirleriyle hem kendi içlerinde kavgalı halde olan El Kaide ile Katar ve AKP güdümündeki sözde muhalefet dışında Batı'da kabul gören Suriye muhalefeti konumunda bulunan Ulusal Koordinasyon Komitesi'nin bu başvurusu AKP'nin başını daha fazla ağrıtacak bir gelişme olarak değerlendirilmelidir” kanaatinde.

Samanlı’ya göre, zamanlama açısından ikinci önemli konunun ise; Suriye'de siyasal çözümün ele alınacağı 2. Cenevre Konferansı konusundaki hazırlık döneminde bu başvurunun yapılıyor olması.

Suriye Dışişleri Bakanlığı, önceki yıllarda da, Birleşmiş Milletler'den (BM) "teröre destek verdiği" iddiasıyla Türkiye hakkında soruşturma açılmasını istemişti.

BBC'ye göre, 7 Kasım'da Şam'dan Suriye'nin BM Daimi Temsilciliği'ne gönderilen bir yazıda, BM'nin terörle mücadeleden sorumlu birimlerine gerekli başvuruların yapılması talimatı verilmişti. BM'ye hitaben yazılan yazıda da "Muhaliflerin kimyasal saldırılarda kullandığı malzemenin Türkiye'den temin edildiği" iddia edilerek, bu çerçevede Türkiye, "teröre destek vermekle" suçlanıyor."

www.siyasetgundemi.com


9. CUMHURBAŞKANI SÜLEYMAN DEMİREL VEFAT ETTİ.

(BİHA) 17.06.2015 03.00

“Dünün güneşi ile bugün çamaşır yıkanmaz” ve diğer nice söylemleriyle siyaset tarihine unutulmaz bir kaşe vurmuştu.

Türkiye’nin bugünkü iktidarının yüreklendiricisi, destekleyicisi, bugünün iktidarına yol gösterici “Milliyetçi Cephe” hükumetlerinin de başında olmasıyla yine aynı siyasi tarihe geçmişti.

Bizim solcu kuşağımız onun zamanlarında güçlenen MHP’nin ülkücülerince, polis ve kolluk güçlerince çok ezilmiş işkenceler de görmüştü.

Çünkü o; “Bana sağcılar adam öldürüyorlar dedirtemezsiniz” de diyen oydu.

Gapı da şapkamı da gaptırmam diyerek siyaset tarihine geçmişti.

17.06.2015 günü sabaha karşı saat 02.35 sularında, yaşamını Azrail'e gaptırdı.

Allah rahmet eylesin, milletin başı sağ olsun.

Bilgi İnternet Haber Ajansı
ANKARAAKSARAYI BOŞALTIP ODTÜ'NE VERECEĞİZ SARAYI İLİM VE İRFAN YUVASI YAPACAĞIZ

(BİHA) CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “TBMM’ye vereceğim ilk kanun teklifi Cumhurbaşkanına tanınan örtülü ödeneğin kaldırılması olacak. 

Bir diğer kanun teklifi ise ‘Cumhurbaşkanı Çankaya Köşkü’nde oturur’ maddesi olacak. Türkiye, ‘Kaçak Saray’dan devletin yönetilmesi ayıbına son verecek“ dedi.

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Ataşehir’in ardından Üsküdar, Ümraniye ve Çekmeköy İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti. Burada İlçe Başkanları Hakkı Altın Kaynak, Erdoğan Bozkurt, Zeynel Kızılkaya, Erdoğan Altan’ın yanı sıra partililerle de sohbet eden Yarkadaş, “Sizin şahsınızda tüm örgütümüze seçim sürecinde verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum “ dedi.

Özellikle kadınların, her türlü imkansızlıklara rağmen, yoğun bir emek harcadığını belirten Yarkadaş, “ Bugün eğer CHP iktidarına yol açılmışsa, bunu sağlayan en önemli etken kadınlarımızın verdiği mücadeledir” ifadesini kullandı.
Barış Yarkadaş, gelen soruları da cevapladı. Yarkadaş, koalisyon ihtimali sorusu üzerine şöyle konuştu:

“En mantıklı formül, CHP’nin HDP ve MHP’nin dışarıdan desteğini alan bir hükümet kurması olarak görünüyor. Masada birçok formül var. Bunlara ilişkin Sayın Genel Başkanımız nihai kararını verecektir. Biz de Sayın Genel Başkanımız hangi kararı verirse arkasında duracağız” dedi.

Öte yandan Yarkadaş, Meclis’e gideceğinde yapacağı ilk işi de açıkladı. Yarkadaş, yemin edip göreve başladıktan sonra. Vereceği ilk kanun teklifini şöyle anlattı:
“Meclis’e gittiğimde iki demokrasi ayıbının ortadan kalması için kanun teklifi vereceğim. Bunlardan biri. ‘Cumhurbaşkanları Çankaya Köşkü’nde oturur’ ifadesinin yer aldığı bir kanun teklifi olacak. Diğeri ise, Cumhurbaşkanına ödenen örtülü ödeneğin kaldırılması olacak. Böylece hem ‘Kaçak Saray’ boşaltılacak hem de hiçbir Cumhurbaşkanı devletin imkanlarını kullanarak siyasete yön veremeyecek” dedi.

Bu kanun teklifine HDP ve MHP’nin de destek vermesi durumda ‘Kaçak Saray’ın boşaltılacağını söyleyen Yarkadaş, “Bana kalsa o binanın yıkılması gerekiyor. Ancak Genel Başkanımız binanın ODTÜ’ye verileceğini söyledi. Bina boşaltılınca ODTÜ’ye vereceğiz” diye konuştu.

Yarkadaş, Recep Tayyip Erdoğan’ın süreç içinde daha pasif bir hale getirileceğini, Türkiye’nin aksi bir tabloyu taşıyamayacağını belirtti. CHP’nin Türkiye’yi yönetme gücü ve kapasitesi olduğunu da belirten Yarkadaş şöyle devam etti:
“Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan olduğu bir Türkiye rahat bir nefes alacaktır. Keza CHP’nin içinde olduğu bir hükümet de dengeyi sağlayacaktır. Hepimizin gerçekçi düşünmesi ve buna göre hareket etmesi gerekir.”

(BİHA) Bİlgi İnternet Haber Ajansı
11.06.2015
7 HAZİRAN 2015 MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİNİN TÜRKİYE GENELİNDEKİ OY DAĞILIM ORANLARI:
Kesin sonuçlara göre:

 
AKP           % 40,9
CHP           % 25
MHP          % 16,3
HDP          % 13,1
SAADET    %   2,17 HAZİRAN 2015 MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİNİN TÜRKİYE GENELİNDEKİ OY DAĞILIM ORANLARINA İLİŞKİN www.siyasetgundemi.com SİTEMİZİN
(5 HAZİRAN 2015 TARİH SAAT 17.00)
SEÇİM YASAKLARI ÖNCESİ TAHMİNLERİ:www.siyasetgundemi.com Tahminleri:

AKP           % 37
CHP           % 27
MHP          % 19
HDP          % 12
VATAN      %   3
DİĞER       %  2
------------------------------------------------------------------------------

                                   www.siyasetgundemi.com
www.siyasetgündemi.com

Sitesince Prof. Dr. Öner Samanlı
SİYASET AKADEMİSİ

tarafından yapılan ve seçim yasakları öncesi 
(05.06.2015 Saat:17.00)
itibarıyla tahmini olarak belirlenen son sonuçlarını sizlerle paylaşmaktan onur duyar.

SEÇİM SONUÇLARI NE OLURSA OLSUN TÜRKİYE İÇİN HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN!


 
SİYASET GÜNDEMİ

TANITIMDA DOĞRU 
ADRESTİR.

REKLAM VE TANITIMLARINIZ 
İÇİN

bizebilgi@hotmail.com
 
ADRRESİMİZLE İLETİŞİM KURMANIZ
TAVSİYE OLUNUR!

KİTAP
YAYIN
DERGİ

SİNEMA
GAZETE
TİYATRO
SOSYAL KURULUŞLAR
REKLAMLARINIZ İÇİN ARAMAK SİZDEN
DESTEK İSE BİZDEN